Tumšas krāsas traipi uz zobiem?

Zobu emaljas pigmentāciju veicina katra pacienta individuālais dzīves veids, ikdienas paradumi un veselības faktori, kas būtiski ietekmē zobu toņu maiņu.

Pēc novērojumiem, var secināt, ka lielākoties pigmentācija sākotnēji sāk veidoties zobu iekšmalās, kas vēlāk pāriet uz zobu ārmalām. 

Zobu krāsošanos iedala trīs kategorijās:

1.zobu iekšējā krāsošanās. Tā ietekmē dentīnu – zobu iekšējo slāni, kas kļūst tumšāks, krāsas izmaiņas var būt krietni pamanāmākas. Par biežākajiem iemesliem min ar veselību sasitītus aspektus, dažādu medikamentu lietošana, palielināta fluora daudzums, vai traumas.

2.ārējie zobu traipi. Atrodas uz zobu ārējās virmas – emaljas, un ir vispamanāmākie. Šo pigmentāciju lielākoties izraisa ēšanas un ikdienas paradumi. Krāsošanās pamatā ir kafija, zaļā un melā tēja, sarkanvīns, tumšas ogas, tabaka un citi spilgti pārtikas produkti vai dzērieni. Ārējo pigmentāciju ir vieglāk pamanīt, bet to ir arī visvieglāk novērst.

3.vecuma ietekmē. Ar laiku un vecumu mainās ikviena cilvēka smaids. Zobi var kļūt tumšāki, pelēcīgāki, un tam par iemeslu ir iegūtas plaisas zobu emaljā, kas veicina pigmentācijas veidošanos – traipi no zobu ārpuses caur zobu plaisām nonāk dziļāk zobā, ietekmējot zobu iekšējo slāni. Bet arī ar veselu emalju, novecošanas procesā dentīns kļūst dzeltenīgs, emaljas slānis noārdās, kā rezultātā zobu krāsošanās veidojas dabiskā veidā.

Tu rūpējies par saviem zobiem, bet beigās ir kauns smaidīt?

Konsultējies ar savu zobu higiēnistu par iespējamajiem veidiem zobu pigmentācijas novēršanai. 

Regulāra profesionālā zobu higiēna neļaus Jūsu zobiem kļūt pelēkiem!

Smaidi un jūties pārliecināts.

#zobutraipi #pigmentācija #pelēkizobi #zobuhigiēna #dentalfix #zobārstniecība

PIETEIKT VIZĪTI