Baktēriju ietekme uz mutes dobuma veselību

Jums var šķist, ka šīs mazās baktērijas nespēj radīt problēmas, bet patiesībā tās var būt gan draugi, gan ienaidnieki Tavam smaidam.

Mutes dobumā dzīvo, aptuveni, 700 dažādas, aktīvas baktēriju sugas, veidojot unikālu mikrobioloģisko ekosistēmu. Zobu aplikumā ir atrodamas ap 300 mikroorganismu.

Katra suga veic savas funkcijas un var ietekmēt Tavu zobus un mutes veselību.

Daudzas no baktērijām var izraisīt zobu bojājumus, piemēram, zobakmeni un kariesa veidošanos, kas var izraisīt sāpes un pamatīgus zobu bojājumus, ja tie  netiek laikus atklāti. Šīs baktērijas barojas no cukura un atstāj skābes, kas kaitē zoba emaljai.

Tomēr ne visas baktērijas ir sliktas! Labvēlīgas baktērijas palīdz aizsargāt Tavus zobus un mutes dobumu no sliktajām baktērijām. Piemēram, tās var palīdzēt kontrolēt skābes līmeni mutes dobumā.

Kā Uzturēt veselīgu mutes higiēnu?

Lai nodrošinātu veselīgu mutes un zobus higiēnu, ir svarīgi regulāri tīrīt zobus.  Baktērijas barojas ar barības atlikumiem, kas palikuši mūsu mutē pēc ēšanas, neiztīrot zobus. Baktērijas saražo savas atkritumvielas, kuras izdala dažādas skābes, kas rada plaisas zoba emaljā. Plaisās savairojas baktērijas, tās padziļina plaisas – veidojas zobu kariess.

Baktēriju daudzums strauji palielinās, ja netiek veikta regulāra zobu kopšana. Katru dienu cilvēks ar siekalām norij 1 g ar baktērijām. Lai samazinātu slikto baktēriju skaitu, ieteicams dienas laikā, starp ēdienreizēm, dzert tīru ūdeni.

Ierobežojot cukura un saldināto, gāzēto dzērienu patēriņu.

Lietot fluora saturošu zobu pastu, un laikus apmeklējot zobu higiēnistu, kas veiks vispārējo zobu veselības pārbaudi, veicot profesionālo mutes dobuma higiēnu.

Ēdiet daudzveidīgi, lietojot pietiekoši daudz nesaldinātu šķidrumu, jo īpaši ūdeni.

Sazinies ar mums un piesaki savu vizīti pie zobu higiēnista laikus.

Administrācijas tālr. 29228384

#baktērijas #mutesveselība #zobukopšana #zobuhigiēna #veselizobi #bērnuzobugigiēnists #zobārstniecība #valmiera #dentalfix

PIETEIKT VIZĪTI