Kod, košļā – grauz!

Košļāšana ir svarīga zobu veselības uzturēšanai!

Vasarai ir savas ēšanas vai neēšanas tendences, kas atspoguļojas ātrā, viegli uzņemamā ēdienā. Un viena no populārākajām ēdienu jeb dzērienu kategorijām ir smūtiji.

Smūtiji ir veselīgi, bet tie nevar aizstāt pilnvērtīgu ēdienu, kura apstrādei mums ir nepieciešama košļāšana.

Košļāšana ir svarīga zobu un smaganu veselības uzturēšanai. Košļājot cietos pārtikas produktus, tiek stimulēta siekalu ražošana, kas palīdz neitrālizēt skābes un noskalot pārtikas atliekas no zobu virsmām. Smūtiji, būdami šķidri, nepieprasa tik intensīvu košļāšanu, tādēļ siekalu ražošana ēšanas laikā ir samazināta.

Siekalu stimulēšana: 

Košļāšana stimulē siekalu ražošanu, kas satur enzīmus, kas palīdz sākotnējai ogļhidrātu sagremošanai. Siekalas arī palīdz neitralizēt skābes un notīrīt pārtikas atliekas, tādējādi samazinot zobu bojāšanās risku.

Žokļa veselība: 

Regulāra košļāšana palīdz uzturēt žokļu kaulu stiprību un saglabā žokļu muskuļu aktīvumu un veselību.

Māciet bērniem ēst cietu barību, lai veicinātu košļāšanu, kas stimulē siekalu ražošanu.

Svaigi augļi un dārzeņi:

Āboli, burkāni, gurķi, puķkāposti un citi svaigi augļi un dārzeņi prasa intensīvu košļāšanu. To škiedrainā struktūra stimulē siekalu ražošanu un dabiski tīra zobus.

Rieksti:

Mandeles, valrieksti un citi rieksti ir relatīvi cieta tipa pārtikas produkti, kam nepieciešama košļāšana, tādējādi veicinot žokļu muskuļu darbību. Turklāt tie ir labvēlīgi, jo satur veselīgas tauku šūnas, olbaltumvielas un būtiskas uzturvielas.

Pilngraudu produkti: 

Pārtikas produkti, piemēram, pilngraudu maize, rudzu rīsi un pilngraudu graudaugi, prasa vairāk košļāšanas salīdzinājumā ar tās pārstrādātajiem produktiem. Tie nodrošina būtiskas uzturvielas un šķiedrvielas, kas uzlabo kopējo veselību.

Gaļas un zivju produkti:

Gaļas unn zivju produktu pārstrādei ir nepieciešama košļāšana, kas nodrošina ķermenim būtiskās olbaltumvielas.

Neskatoties uz to, ka cieta pārtika ir labvēlīga mūsu zobu veselībai, tā jālieto kā sabalansēta uztura satāvdaļa.

Cilvēkiem ar zobu problēmām, piemēram, kustīgiem vai jutīgiem zobiem, vajadzētu izrādīt piesardzību un, ja nepieciešams, konsultēties ar zobārstu. Pareiza mutes higiēnas uzturēšana, tostarp regulāra zobu tīrīšana, zobu starpu tīrīšana un zobārsta pārbaudes, ir būtiska kopējai mutes dobuma veselībai, neatkarīgi no tā, kāda veida pārtikas produktus lietojat.

PIETEIKT VIZĪTI