Šobrīd valsts finansējuma ietvaros!

Karies jeb caurumi zobos neveidojas tā pat vien, visa pamatā ir rūpes par regulāru zobu kopšanu, tīrot tos divas reizes dienā un izvēloties sabalansētu pārtiku, bez lieka cukura, zobi saglabājas veseli un par zobārsta apmeklējumu nav jāraizējas.

Pētījumi liecina, ka ar vien vairāk bērni saskaras ar mutes veselības problēmām jeb kariesu jau agrā vecumā. Lai mazinātu kariesa attīstību jaunajiem vecākiem ir jāatceras, ka bērnu zobu kopšana sākas ar pirmo zobiņu, un jo veselīgāki ir piena zobi, jo stiprāki būs pastāvīgie kaula zobi. Pret zobu kopšanu jāatnesas ar atbildību un bērniem jau no agras bērnības jāmāca pareizi mutes kopšanas ieradumi, par zobiem rūpējoties katru dienu.

Lai mazinātu un novērstu kariesa radītos zobu bojājumus pastāvīgajiem kaula zobiem, aicinām izmantot valsts finansējuma iespējas, lai veiktu zobu pārklāšanu ar Silantu.

Kas ir silanti?

Silanti ir speciāls aizsargpārklājums, ar kura palīdzību tiek pārklātas emaljas jeb zobu kožamās virsmas, lai pasargātu zobus no kariesa veidošanās. Pārklājums piekļūst zoba virsmas padziļinājumos un rieviņās. Šīs ir vietas, kur sliktas mutes higiēnas dēļ attīstās kariess.

Kad ir ieteicams pārklāt zobus ar silantu?

Profilaktiskos nolūkos pārklājot piena zobu kožamās virsmas, lai pasargātu no kariesa veidošanās. Kā arī gadījumos, kad ir novērojama pirms kariesa attīstība, kas izpaužas kā gaiši-balti pleķīši, kas ātri vien var pārvērsties labojamā caurumā, ja laikus netiek veikta ārstēšana.

5-7 gadu vecumā sāk augt pirmie kaula zobi. Emalja nav vēl pilnībā mineralizējusies un zobi ir jūtīgi pret bojājumiem. Lai zobus pasargātu laikus, tos ir ieteicams pārklāt ar silantu, drīz pēc pastāvīgo zobu izšķilšanās.

Novērojot sliktu mutes veselību pusaudžu vecumā, arī šajā vecuma periodā ir ieteicams pārklāt zobus ar silantu vai fluorīda laku.

Lai arī silanti pasargā zobus, neaizmirsti par ikdienas rūpēm un regulārām higiēnista vizītēm.

Piesakies pie zobu higiēnista un saglabā savus zobus veselus!

Reģistratūras tālr. 29228384

#zobuaizsardzība #silanti #zobārtsniecība #dentalfix #valmiera #zobuhigiēna #bērnuzobārstniecība #veselizobi

PIETEIKT VIZĪTI