Tevi nomāc slikta elpa?

Iemesli sliktai elpai ir vairāki, nereti tas var būt mūsu slinkums regulārai mutes dobuma higiēnai.

Dienas laikā uzņemtā pārtika un dzērieni, kā arī, tabakas izstrādājumi, ietekmē mūsu elpu. Ēdiens uzkrājas zobu starpās, neiztīrīts pārvēršas par zobu aplikumu, kas var radīt nepatīkamju aromātu un mājvietu baltērijām. 

Mēs esam tas, ko mēs ēdam, un, kad mēs ēdam. Ļoti daudzi pārtikas produkti, jo īpaši, ogļhidrātus saturoši var spēcīgi ietekmēt elpas aromātu. Ēdam ar apziņu un ar mēru. Ķiploki vai sīpoli ēdienkartē pirms sapulces vai higiēnista apmeklējumu nebūs labākā izvēle.

Saglabā savu elpu svaigu:

Svarīgi ir atcerēties, ka mazgājot zobus, tie jāmazgā no visām pusēm, tai skaitā jānomazgā arī mēle, uz kuras bieži uzkrājas baktērijas, radot nepatīkamu aromātu.

  • Nepatīkamu elpu var izraisīt laikus neatklāti zobu un smaganu bojājumi. Smaganu un zobu bojājumu vietas ir piemērotas, lai uzkrātos ēdiena paliekas un dzīvotu baktērijas. 

Tik vienkārši – rūpējies par zobu veselību ikdienas, mazgā zobus vismaz 2x dienā ar fluoru saturošu zobu pastu, nomazgā mēli, un izmanto zobu diegu vai starpzobu birstītes, lai iztīrītu zobu starpas un piekļūtu vietām, kur zobu birste nepiekļūst.

Starpzobu birstītes ir izcils palīgs dienas laikā, lai pēc maltītēm, ātri un nepamanīti iztīrītu zobu starpas, netkarīgi no tā, kur Tu atrodies.

  • Tik pat svarīga, kā zobu mazgāšana, ir pietiekoša daudzuma ūdens uzņemšana. Ūdens lietošana palīdz izskalot mutes dobumu no ēdiena atliekām visas dienas garumā. 
  • Kā arī regulāri, vismaz 2 reizes gadā apmeklē zobu higiēnistu, kas veic  mutes dobuma pārbaudi un profesionālu zobu tīrīšanu. Konstatējot zobu bojājumus un ietekmējošos faktorus nepatīkamai elpai.

Ja Tu ikdienā veic visas ar zobu higiēnu saistītās darbības, bet mutes dobuma nepatīkamais aromāts nepazūd, aicinām vērsties pie sava ģimenes ārsta. Nepatīkamās izelpas pamatā būs citi ar veselību saistīti faktori.

Viss sākas ar elpu!

#svaigaelpa #zobuhigiēna #zobumazgāšana #veselizobi #zobārsts #uzturs #paradumi #elpa #Dentalfix #Valmiera

PIETEIKT VIZĪTI