Zobu birste atgādina rokmūziķi – laiks mainīt uz jaunu!

Veselīgi zobu higiēnas nosacījumi slēpjas Jūsu zobu birstē, ar kuru ikdienā veicat zobu mazgāšanu. 

Ja tās sariņi sāk atgādināt izspūrušu rokmūziķi, ir laiks sakārtot frizūru,  nomainot birstīti 🤭

Kad un kāpēc ir nepieciešams mainīt zobu birsti:

🔹Nosliece uz nodilumu: 

Zobu birstes nodilums ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc tās ir jāmaina. Pēc, aptuveni, 3 – 4 mēnešu regulāras lietošanas, zobu birstes sariņi sāk izliekties, nobirst un zaudē savu elastību. 

Nodilusi zobu birste nevar efektīvi notīrīt zobus un smaganas, tādēļ ir svarīgi to savlaicīgi nomainīt.

🔹Baktēriju uzkrāšanās:

Regulāra zobu birstes lietošana rada labvēlīgus apstākļus baktēriju attīstībai. Ar laiku zobu birstē sakrājas baktērijas, kas var izraisīt infekcijas un iekaisumus mutē un smaganās. Lai samazinātu baktēriju uzkrāšanos, ir ieteicams regulāri mainīt zobu birsti.

🔹Slimību profilakse:

Regulāra zobu birstes nomaiņa ir būtiska, lai novērstu slimību izplatīšanos mutē un smaganās. Ja izmantojat to pašu zobu birsti ilgāk par ieteicamo laiku, tas var novest pie kariesa, smaganu slimībām un citām zobu veselības problēmām. 

🔹Traumatisko faktoru novēršana:

Veca un nodilusi zobu birste var izraisīt traumu mīkstajiem audiem mutē un smaganās. Sariņi, kas sakrājuši bakterijas un kļuvuši cieti, var nodarīt kaitējumu mutes dobumam un smaganām. 

Savlaicīga zobu birstes nomaiņa palīdz novērst šādu traumu risku.

Cik bieži ir ieteicams mainīt zobu birsti?

🔹Vispārējais ieteikums veselīgai mutes dobuma higiēnai ir mainīt zobu birsti ik pēc 3 – 4 mēnešiem vai agrāk, ja tā ir nodilusi vai sabojāta. 

Šis laika periods ir pamatots ar zobu birstes sariņu nodilumu, kas notiek regulāras lietošanas rezultātā. 

 

❗️Ja zobu birstes sariņi ir izliekti, saliekti vai nobiruši, birste zaudē efektivitāti un spēju attīrīt zobus un smaganas pienācīgi. Tādēļ, lai nodrošinātu optimālu zobu tīrīšanu, ir svarīgi ievērot šo ieteikumu un mainīt zobu birsti, kad tās kalpošanas laiks ir pagājis.

🪥 Uzturi zobu birsti tīru

Tieši tā pat kā mēs mazgājam netīras rokas, lai nomazgātu netīrumus un baktērijas. Ir ieteicams pēc katras mazgāšanas reizes izskalot zobu birstes sariņus, to nosusinot. 

Izvairieties no mitras un aizvērtas vides, kas veicina baktēriju un pelējuma  augšanu. 

Ievērojot personīgo higiēnu, zobu birstes nav ieteicams turēt vienkopus, ja Jums ir vairākas zobu birstes, ieteicams tās glabāt atstatus vienu no otras, lai novērstu baktēriju un netīrimu pārnēsāšanu.

🪥Dodoties izbraucienā, kad zobu birste tiek ņemta līdzi, ieteicams to pārnēsāt tam attiecīgā futrālītī, lai novērstu zobu birstes saskaršanos ar neskaitāmām virsmām un vidēm.

Savlaicīga zobu birstes nomaiņa palīdz saglabāt labu mutes veselību, bez baktēriju un infekciju klātesamības!

Atceries, tas, kas der visiem – neder nevienam. Nekautrējies jautāt savam zobu higiēnistam par savai mutes dobuma higiēnai piemērotāko zobu birsti.

 

 #zobubirste #zobubirstesmaiņa #tīrizobi #veselizobi #personīgāhigiēna #rūpes #veselssmaids #Dentalfix #zobārstniecība #Valmiera

PIETEIKT VIZĪTI