Un tas nav noslēpums, jo vairāk saldumus un saldinātus gāzētos dzērienus tu lieto, jo priecīgāki ir gobrauži.
Pārmērīga un konstanta cukura lietošana var novest pie nopietnām zobu problēmām, lai arī cukurs nav skābs, tomēr tas veicina skābas vides veidošanos mutē, kā rezultātā rodas zobu un smaganu bojājumi.
Svētki bieži vien saistās ar daudzām kārdinošām uzkodām, it īpaši saldumiem, kā saglabāt zobu veselību svētku laikā un ikdienā?
Kontrolē saldumu patēriņu: Ieteicams baudīt saldumus konkrētos laikos, piemēram, pēc galvenās maltītes, kad siekalu daudzums mutē ir lielāks. Siekalas palīdz neitralizēt skābes, kas veidojas, kad baktērijas saskaras ar cukuru.
Samazini saldināto dzērienu patēriņu: Saldi dzērieni, piemēram, limonādes un sulas, ir īpaši neveselīgi, jo tajos ir daudz cukura un skābes. Labāk piedāvāt bērniem ūdeni.
Dzer ūdeni: Dzerot ūdeni pēc saldumu ēšanas, jūs palīdzat noskalot cukura atlikumus no zobiem un veicināt siekalu izdalīšanos. Tas ir dabisks veids, kā līdzsvarot mutes pH līmeni un aizsargāt zobus no bojājumiem.
Ievēro rūpīgu zobu tīrīšanu: Pēc saldumu ēšanas ir svarīgi iztīrīt zobus, tīrot zobus vismaz divas reizes dienā. Ieteicams izmantot zobu pastu ar fluoru, tā stiprina zobus un aizsargā emalju no skābju iedarbības, neaizmirsti arī par zobu diegu, tas tiek klāt vietās, kur zobu birste netiek.
Lieto fluoru saturošas zobu pastas: Fluors ir būtisks zobu stiprināšanai un aizsardzībai pret kariesu. Pārliecinies, ka bērna zobu pasta satur fluoru un ka tiek izmantota pareiza tīrīšanas tehnika.
Cukurs ietekmē ne vien zobu veselību, bet arī imūnsistēmu!
Liels cukura patēriņš veicina virkni dažādu saslimšanu, radot organismā labvēlīgu vidi dažādām baktērijām, vīrusiem un sēnītēm.
Lai arī saldumus ikdienā var iekļaut uzturā, svarīgi tos lietot ar mēru un rūpēties par zobu veselību. Regulāras zobu higiēnista pārbaudes palīdz novērst jebkādas iespējamās problēmas, apmeklējums ir svarīgs, īpaši bērniem, jo viņu zobi ir īpaši uzņēmīgi pret kariesu.