Protezēšana

Zobu protezēšana ir māklīgs process, kas palīdz atjaunot vienu vai vairākus zaudētos zobus.

Zobu protezēšana

Ja cilvēkam ir nācies zaudēt savus dabīgos zobus, zobu protezēšana ir labs risinājums, lai aizstātu un atjaunotu zobu estētiku un funkciju.

 

Zobu protezēšanu veicam ciešā sadarbībā ar labākajām Latvijas zobu tehniskajām laboratorijām un to moderno tehnoloģiju piedāvātajiem risinājumiem estētiska smaida saglabāšanā.

 

Pastāv divu veidu protēzes – izņemamas (zobu plates) un neizņemamas protēzes (metālkeramikas un cirkonija kroņi, venīri, tilti, un onlejas, kas ir fiksētas konstrukcijas un ne ar ko neatšķiras no dabīgiem zobiem). Lai panāktu maksimāli dabīgu izskatu, iesakām neizņemamās zobu protēzes. Šis risinājums ļauj pacientam ikdienā justies komfortablāk, jo protēze paliek mutes dobumā un ir nekustīga. Līdz ar to pacientam nav jāsatraucas par to izkustēšanos no vietas ēšanas vai sarunas laikā.

Kādi protezēšanas veidi tiek piedāvāti

Neizņemamās protēzes

– pagaidu platsmasas kronis;
– metālkompozīta kronis;
– metālkeramikas kronis;
– metāla kronis liets;
– presētās keramikaa kronis;
– cirkonija kronis;
– porcelāna inleja/onleja;
– kompozīta onleja;
– Meryland metālkompozīta tilts;
– keramikas plāksnīti – venīri;

Izņemamās protēzes:

– plates (1-2 zobiem);
– parcilārās protēzes (no 3 zobiem);
– totāla protēze;
– u.c.

Zobu tilti

Zobu tiltus iesaka, ja cilvēks ir zaudējis vienu vai vairākus zobus, kas atrodas blakus. Tiltu priekšrocība – tā ir neizņemama zobu protēze, kuras izgatavošanai nav nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās.

Zobu kroņi

Zobu kroņi ir neizņemamā zobu protēze, kura nepieciešama, ja zobu audu bojājums ir sasniedzis ½ no dabīgā zoba kroņa apjoma.

Onlejas

Onlejas ir zobu tehniskajā labrotorijā izgatavotas zobu plombas no porcelāna. Šādu procedūru izmanto gadījumos, kad zoba bojājuma rezultātā 50% no zobu audu apjoma ir zaudēts. Šī ir netiešās plombēšanas procedūra, kurai ir nepieciešami divi zobārsta apmeklējuma seansi. Onlejas tiek izgatavotas no izturīga materiāla un estētiski tās neatšķiras no dabīgajiem zobiem. Salīdzinot ar parastajām zobu plombēm, onlejai ir daudz lielāka izturība pret sakodiena radīto slodzi, līdz ar to ilgāks kalpošašanas laiks. Onleju izvēle ir ilgtermiņa ieguldījums savā zobu veselībā.

Venīri

Venīri tiek saukti arī par porcelāna plāksnītēm (plāns keramikas slānis ar ko pārklāta zoba virsma), tiek uzskatīts par vienu no izplatītākajiem zobu atjaunošanas veidiem, kas būtiski uzlabo priekšzobu estētiku un smaida vizuālo izskatu. Šī ir ļoti estētiska un zoba audus saudzējoša restaurācija.

 

Zobu venīri tiek izgatavoti, ja:

 

– ja dabīgais zobs ir ar pigmentveidīgiem defektiem, vai tas ir mainījis krāsu;
– ja zoba redzamā virsma ir noplombēta;
– zobs ir zaudējis savu dabisko formu;
– diskomforta gadījumā, ko rada paplašinātas zobu spraugas u.c.

 

Porcelāna plāksnītes (zobu venīri) katram pacientam tiek izgatavotas individuāli, ciešā sadarbībā ar zobu tehnisko laboratoriju.

Zobu plates

Zobu plates jeb izņemamā zobu protēzes priekšrocība ir to cena. Salīdzinot ar neizņemamajām protēzēm, šīm nav nepieciešama piestiprināšana, izrietoši cena ir daudz zemāka par citām protēzēm.

 

Protēžu izgatavoša ir laikietilpīgs process, lai radītu katram pacientam individuālu protēzi, kas komfortabli iederas pacienta mutē. Līdz gala rezultātam, pacientiem var būt vairāki laikošanas seansi.

 

Speciālisti uzsver, ka laikošanas procesam ir būtiska nozīme, lai tā rezultātā labotu diskomfortu, ja tāds rodas ar attiecīgo protēzi. Par šo procesu un diskomfortu nav jākautrējas, speciālist var palīdzēt, ja pacients ir atklāts.

 

Svarīgi atcerēties

Lai katram pacientam noteiktu labāko risinājumu, konsultējietes ar savu speciālistu, kas individuāli jums, piedāvās labākos risinājumus. Mums ir risinājums Jūsu neērtībām!